Program

HUSAKOVO QUARTETO

Místo: ul. Bratislavská
Hudební multižánrové…

6. 6. 2015
zpět

HUSAKOVO QUARTETO, 6. 6. 2015 v 16.00

Datum: 6. 6. 2015

Místo: ul. Bratislavská

Typ: Hudební

Hudební multižánrové seskupení čtyř mladých studentů Konzervatoře Brno Martina Husáka, Radka Blahuše, Marka Vejpustka a Matěje Kovandy, kteří se rozhodli prezentovat klasické kvarteto jiným způsobem. Jejich hlavním cílem je přiblížit se co nejvíce posluchačům. Zaměřují se proto na široké spektrum hudebních stylů. Na jejich koncertech můžete tedy slyšet známé melodie z filmů nebo i to, co Vám třeba zpříjemňuje cestu v autě či domácím úklidu.
Smyčcové kvarteto vzniklo na jaře minulého roku.
„Založili jsme jej s primáriem Martinem Husákem. Po jednom koncertě jsme byli smutní, že nám při hraní něco chybí, z hudby by šlo dostat daleko víc. Řekli jsme si, že tedy založíme kvarteto.
Sehnali jsme další dva lidi, kterým plně důvěřujeme, navzájem se podporujeme a doplňujeme.
Tak tedy vzniklo Husakovo Quarteto,“ popsal vznik smyčcového tělesa violista Marek Vejpustek.
Kvarteto za své krátké působení absolvovalo již několik koncertů.
Mimo významné akce konzervatoře vystoupili i s prestižním českým pěveckým sborem Kantilénou, vytvořili koncertní turné po svých rodných krajích a natočili současně s nejmladším režisérem České republiky Štěpánem Gajdošem hudební videoklip na téma Šindlerův seznam. Také na Mezinárodní soutěži Bohdana Warchala v Dolném Kubíně získalo Husakovo Quarteto 2. místo.
Kvarteto v blízké době chystá několik projektů, charitativní a celovečerní koncerty, účast na soutěžních přehlídkách a nové klipy.

 

www.husakquartet.cz